Trening odchudzający, który działa – gotowe zestawy

by Ola Sobiegraj

Trening odchudzający, który działa – gotowe zestawy

by Ola Sobiegraj

by Ola Sobiegraj

Trening odchudzający to taki, który jest nastawiony na spalanie tkanki tłuszczowej. Żeby schudnąć, musisz więcej kalorii spalić niż dostarczyć – prosta matematyka 🙂

Oczywiście, efekt spadku wagi osiągniesz samą dietą – utniesz kalorie i również bilans kaloryczny będzie ujemny. Ale po pierwsze, nie będzie to przyjemny proces (chyba lepiej jeść smacznie i zdrowo, i nie być głodną?) ani tak efektywny. Ćwiczymy nie tylko po to, by zrzucić kilogramy! Ćwiczymy, by pozbyć się tkanki tłuszczowej – tych odpowiednich kilogramów 🙂 Tylko wtedy efekt będzie zadowalający.

trening odchudzający

I tym wstępem zapraszam na wpis, w którym wyjaśniam, czym się wyróżnia trening odchudzający. Mam też dla ciebie nowe zestawy treningowe 🙂 Zapraszam!

Trening odchudzający

Jaki powinien być? Spotkałaś się na pewno ze skrajnymi teoriami. Jest kilka różnych rodzajów treningu, który spala tkankę tłuszczową (a więc przyczynia się do spadku wagi). Oto najważniejsze z nich:

  • Trening aerobowy (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) wykonywany długo i jednostajnym tempem
  • Trening siłowy, podczas którego separujemy daną grupę mięśniową i ćwiczymy z obciążeniem
  • Trening interwałowy ze zmiennym tempem (np. tabata), zwykle intensywny, ale krótki

Który z nich jest najbardziej efektywny?

Na pewno są zwolennicy wyłącznie jednego typu treningu i będzie ich tak samo wielu w każdym przypadku. Trzeba jednak pamiętać, że wysiłek musisz urozmaicać i zwiększać intensywność, gdyż tylko w ten sposób osiągniesz postęp. Organizm przecież przyzwyczaja się i adaptuje zbyt szybko, by jeden rodzaj treningu dawał ciągle satysfakcjonujące rezultaty. W praktyce oznacza to, że na przykład w treningu siłowym trzeba zwiększać obciążenie, a w aerobowym dystans.

Jaki trening odchudzający wybrać?

Najlepsze rezultaty osiągniesz, ćwicząc różnorodnie. Jasne, że jeden rodzaj treningu lubisz mniej, inny bardziej – wybierz więc taką aktywność, która sprawia ci najwięcej przyjemności. Wtedy masz pewność, że wejdzie ci w nawyk i będziesz po prostu ćwiczyć systematycznie. Trenuj 3-5 razy w tygodniu. Od czasu do czasu wypróbuj czegoś innego, a metabolizm podskoczy i poczujesz jeszcze lepsze działanie!

A co z dietą?

W treningu odchudzającym dieta ma ogromne znaczenie. Możesz zaprzepaścić cały efekt nieodpowiednim odżywianiem! Tak, jak wspomniałam na początku, bilans kaloryczny w ciągu dnia musi być ujemny, by schudnąć. Ale nie ma potrzeby zaczynać od liczenia kalorii – wystarczy, że poobserwujesz swój organizm. Jeśli od dłuższego czasu, zanim zaczęłaś ćwiczyć, twoja waga stała lub delikatnie wzrastała, jadłaś pewnie zbyt dużo. Na początek spróbuj wyeliminować słodycze, fast food’y i wszystkie wysoko przetworzone produkty. Trening i zdrowa, racjonalna dieta to żadna magia, choć daje cudowne efekty 🙂

Więcej o zdrowym odżywianiu w tych postach:

Najważniejsze zasady zdrowego odżywiania. Tylko dwie.

Przykładowy zdrowy jadłospis.

Jak zaplanować zdrowe posiłki na cały tydzień?

Trening odchudzający – gotowe zestawy

Na moim Facebook’u zamieszczam od czasu do czasu zestawy, które możesz potraktować jako urozmaicenie twoich ćwiczeń lub samodzielny trening (pod warunkiem, że dodasz rozgrzewkę i rozciąganie).

Był już trening dobry na początek oraz dla zaawansowanych.

A dzisiaj zaczynamy wyzwanie, do którego jeszcze możesz dołączyć, by zmotywować się do ruchu w grupie!

Tak, chcę dołączyć!

Zestaw nr 1

To trening skupiający się głównie na brzuchu i talii. Możesz go wykonać samodzielnie według instrukcji. A jeśli połączysz go z półgodzinnym biegiem, otrzymasz bardzo efektywny trening spalający tkankę tłuszczową i wysmuklający talię – zachęcam!

trening odchudzający

Zestaw nr 2 

Jest sam w sobie wymagający i nastawiony nie tylko na brzuch. Ćwiczymy wydolność, podkręcamy tętno i modelujemy brzuch, wzmacniamy grzbiet oraz klatkę. Świetny trening do samodzielnego wykonania w domu! Pamiętaj o krótkiej rozgrzewce i stretchingu 🙂

POWODZENIA!

Masz jakieś pytania odnośnie treningu odchudzającego albo specjalne zamówienia? Napisz, przygotuję trening, którego szukasz 🙂

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top