Trening – gotowe zestawy ćwiczeń dla każdego

by Ola Sobiegraj

Trening – gotowe zestawy ćwiczeń dla każdego

by Ola Sobiegraj

by Ola Sobiegraj

Trening to temat przewodni nie tylko marca, nie tylko wiosny, to temat przewodni tego bloga i mojej działalności. Chociaż muszę przyznać, w tym miesiącu jeszcze więcej osób zaczęło ze mną ćwiczyć, a wszystko za sprawą wyzwania „Trenuj w marcu na 100%” 🙂

Dzisiaj wpis bardzo praktyczny – wrzucam gotowe zestawy treningowe. Są one publikowane na bieżąco w mojej grupie na Facebook’u. Przynajmniej raz w tygodniu przygotowuję coś nowego!

Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jest zestaw bardzo intensywny dla zaawansowanych i ambitnych. Przygotowałam specjalne zamówienia na wybrane partie ciała, takie jak brzuch, ramiona czy uda. Ale są też łatwiejsze ćwiczenia, jeśli należysz do grona początkujących. Nie zapominam tez o kobietach w ciąży, które w mojej pracy niezmiennie obdarzam szczególną uwagą.

Zrób rozgrzewkę, wybierz zestaw (jeden lub więcej!) i do dzieła 🙂 Nie zapomnij o rozciąganiu!

trening

Trening intensywny

Tabata to intensywny trening interwałowy. Ten schemat treningowy zapewnia maxymalne spalanie w możliwie najkrótszym czasie. Wykonanie tych czterech ćwiczeń zajmie ci tylko 16 minut – a uwierz mi, metabolizm podkręcisz na kolejne 2 godziny. To intensywne spalanie, trening wytrzymałościowy – dla zaawansowanych.

trening

spalanie dla zaawansowanych

 

Trening dla początkujących i kobiet w ciąży

Jeśli jesteś w ciąży, polecam ci zacząć od moich dwóch poprzednich wpisów dedykowanych właśnie tobie:
1. Po co i jak ćwiczyć w ciąży?

2. Ćwiczenia w ciąży. Teoria i zestawy treningowe.

Zestaw pierwszy to ćwiczenia stabilizacyjne i głównie trening pleców – doskonała profilaktyka bólu (niekoniecznie w ciąży!). Niezbyt intensywny, ale bardzo ważny i potrzebny. Możesz wykonywać 3-5 razy w tygodniu.

trening

w ciąży i dla początkujących

Zestaw drugi to poziom wyżej, jeśli chodzi o trudność. Dzięki temu treningowi zadbasz głównie o wygląd swoich pośladków. Zestaw nie tylko dla kobiet w ciąży.

trening

w ciąży i dla początkujących

Trening na wybrane partie ciała

Poniższe zestawy koncentrują się głównie na udach, brzuchu i pośladkach. Każdy z nich zawiera element kardio – odpowiedzialny za spalanie. Wykonuj te zestawy 3-5 razy w tygodniu i jedz zdrowo, a już po 2-3 tygodniach zauważysz wyraźną zmianę w sylwetce.

Jeśli chcesz schudnąć lub wysmuklić sylwetkę, zauważyć zarys mięśni – łap te ćwiczenia!

1. Trening pierwszy spali zbędne fałdki na brzuchu i zadba o kształt twoich pośladków. Nie jest łatwy, ale do zrobienia nawet dla tych, którzy zaczęli niedawno 🙂

trening

brzuch i pośladki

2. Trening drugi to przede wszystkim ładny brzuch. Ćwiczenia są zróżnicowane, jeśli chodzi o poziom – ale nie są łatwe, zwróć dużą uwagę na technikę wykonywania.

trening

brzuch

3. Trening trzeci to uniwersalny mix ćwiczeń dla średnio zaawansowanych na płaski brzuch, smukłe uda i mocne pośladki.

trening

brzuch, uda, pośladki

4. Zestaw czwarty to zestaw ćwiczeń na smukłe i silne ramiona oraz ładny biust. Dobierz obciążenie indywidualnie (osoby początkujące lub kobiety w ciąży bez obciążenia lub z hantelkami do 3 kg).

trening

ramiona

Daj znać, jeśli czegoś ci brakuje w tych zestawach. Ucieszę się też z każdego pozytywnego odzewu 🙂 Powodzenia!

11 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top